Etkinlikler Haberler

KUTLU DOĞUM COŞKUSU SULTANGAZİ’DE

Geçen yıl yapılan kutlıu doğum etkinliği gibi bu yıl ki de oldukça coşkulu geçti. Peyganber Efendimizin doğumunun  1441. yıldönümü müftülük ve belediye ile ortaklaşa düzenlenen etkinlik ile kutlandı.

Bu yıl da Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nde düzenlenen organizasyona İlçe KaymakamıYusuf Ziya Çelikkaya, Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Müftüsü Ertuğrul Koyuncu, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis ve il genel meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Anaokul öğrencilerinin ilahileriyle başlayan programda,  Kur’an tilaveti, Sultangazi Müftülüğü Tasavvuf Müziği Korosu ve Sultangazi Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri de çeşitli ilahiler seslendirdi.

Belediye başkanı Cahit Altunay’da yaptığı konuşmada “Hz. Muhammed (S.A.V.) doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla tüm insanlığa göstermiştir. Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı değerleri iyi anlamak; huzur ve barışın da anahtarıdır” dedi ve kardeşlik temasına değindi.

Sultangazi İlçe Kaymakamı Çelikkaya ile Başkan Altunay, programa katkılarından dolayı öğrencilere teşekkür plaketi takdim etti.

Gece sonunda sahne alan Engin Noyan, Peygamber Efendimizin hayatından örnekler verdi. Hadislerin önemine dikkat çeken Noyan, “Peygamber Efendimizin hadisleri dilden dile, gönülden gönüle dolaştığı sürece yaşayacaktır. Hadislerin ete kemiğe, davranışa dönüşmesi gerekmektedir” dedi.

Hanımlara Özel Etkinlik

Öte yandan sabah erken saatlerde de Kadınca Yaşam Merkezi tarafından hanımlara özel kutlu doğum programı düzenlendi. 50. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı olan Cahit Altunay’ın eşi İlknur Altunay ev sahipliği yaptı.

Programa Başkan Altunay ile birlikte çok sayıda Sultangazili hanım katıldı.
Programda Kuran’ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Peygamberimizi anlatan sinevizyon gösterisinin ardından ise Peygamber Efendimizin hayatından örnekler anlatıldı. Semazen gösterilerinin de sunulduğu programda davetlilere irmik helvası takdim edildi.

Etkinliklerden Fotoğraflar

Fotoğrafların üzerlerine tıklayarak yüksek çözünürlükte görüntüleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında:

yilmaz

Yorum Yaz