Haberler

SULTANGAZİ GAZİ POLİS MERKEZİ’NDE CANLI BOMBA SALDIRISI

Bugün saat 11.00 civarında Gazi Polis Merkezi’nde meydana gelen patlama nedeniyle bir polis şehit oldu ve 5 kişi yaralandı. Yaralıların durumunun ise ağır olduğu kaydediliyor.

Karakol bahçesindeki patlama canlı bomba saldırısından dolayı kaynaklandı. Canlı bombanın nizamiye kapısından girerek karakolun giriş kapısında bombaları patlattığı söyleniyor..

Patlama nedeniyle karakolun giriş kapısında kısmi çökme meydana geldi. Bölge güvenlik çemberine alındı ve olay yerine ambulansların sevk edildi. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da patlamanın yaşandığı karakola geldi. Yaralılar Gazi Hastanesine kaldırıldı.

İlave detaylar :

Saat 11.00 sularındaki canlı bomba saldırısı nedeniyle polis memuru Bülent Özkan şehit olurken, saldırgan hayatını kaybetti.
Olayda karakol amiri, iki komiser ve bir polis ile 3 vatandaş olmak üzere toplam 7 kişi yaralandı.
Karakol bahçesindeki patlama, canlı bomba saldırısından kaynaklandı. Canlı bombanın karakolun girişinde x-ray kapısının önünde önce içeriye el bombası attığı, daha sonra üzerindeki patlayıcıları ateşlediği belirtildi. Karakolun içinde de patlamamış bir el bombası bulundu.
SALDIRGAN 25 YAŞLARINDA BİR ERKEK
Olay yerine gelen İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin “Gazi Karakolumuza bir canlı bomba gelip kendini patlatmıştır. Kendisi olay yerinde ölmüş. Bir polis arkadaşımız şehit olmuştur” dedi. Çapkın, canlı bombanın 25 yaşlarında bir erkek olduğunu açıkladı.
KAPIDA KISMİ ÇÖKME
Patlama nedeniyle karakolun giriş kapısında kısmi çökme meydana geldi. Karakolun avlusundaki polis araçları da zarar gördü.
Patlama sonrasında bölge güvenlik çemberine alındı. Olay yeri inceleme uzmanları patlayıcının türünü belirlemeye çalışıyor.

Belediye Başkanı Cahit Altunay başsağlığı mesajı yayınladı :

Gazi Polis Merkez Amirliği’ne düzenlenen saldırıda bir polis memurumuz şehit olmuş, bir çok vatandaşımız ise yaralanmıştır.

Bu üzücü olay hepimizi derinden üzmüştür. Saldırıda hayatını kaybeden Polis şehidimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Yazar Hakkında:

yilmaz

Yorum Yaz