Etkinlikler Haberler

SULTANGAZİ MEYDANI’NDA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Cumhuriyet Anadolu Lisesi öncülüğünde Merkez Cami önünde bulunan İlçe Meydanı’nda “Okumak, Farkına Varmaktır” adlı toplu okuma etkinliği gerçekleştirildi.
Cuma namazı çıkışında yapılan etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Örgütü Yöneticileri, okul idarecileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, “Böyle bir faaliyet Sultangazi’de ilk defa yapılıyor. Bunu Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin hele ki öğrencilerin düzenleyip, biz öğretmenlerini davet etmesi ve programın sunuculuğunu da bir öğrencinin yapması bizlere daha da gurur veriyor. Umuyorum ki bu uygulama diğer okullar ve sivil toplum örgütleri için bir örnek teşkil eder.” Diye konuştu.

Etkinlikten Notlar

Sultangazi’de bir ilk olan okuma etkinliği saat 13.40’da başladı ve 1 saat sürdü. Programın sunuculuğunu okul öğrencilerinden Ferhat Kanat gerçekleştirdi. Cumhuriyet Anadolu Lisesi tam kadro etkinliğe katıldı. İlköğretim okulları da 20 kişilik öğrenci gruplarıyla alandaydı. Okuma etkinliğine 2300 kişi katıldı. Toplamda 500 adet kitap dağıtıldı. Yoldan geçen polis devriyeleri yol kenarına park edip kitap okudular. Alana Cemil Meriç ve Ali Emiri Efendi’nin fotoğrafları asıldı. Etkinlikten sonra dağıtılan kitaplar ihtiyacı olan okullara gönderilmek üzere toplandı.

Etkinliği Makbule Korkmaz, Yalçın Doruk, Metin Tanrıverdi, Mustafa Buğaz, Ferhat Kanat öncülüğündeki komisyon organize etti.
Haber: Ferhat Kanat

Yazar Hakkında:

yilmaz

Yorum Yaz