Etkinlikler Haberler

SULTANGAZİ’DE RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

Sultangazi’de Ramazan coşkusu bu yılda kendini fazlasıyla hissettirecek. Hem belediye başkanlığınca hem de dernekler ve diğer kuruluşlar tarafından düzenlenen organizasyonlar Sultangazi halkına hakeretli bir ay yaşatacak. Yaz ayının sıcak günlerine denk gelen Ramazan ayı keyifli ve dini bir atmosferde yaşanacak.

Özellikle belediye başkanlığınca Cebeci Şehir Parkı‘nda Ramazan ayı boyunca hergün yapılacka organizasyonlara büyük ilgi ve katılım bekleniyor.

Ramazan Etkinlikleri

Ramazan ayı boyunca Cebeci Şehir Parkı‘nda Kuran tilaveti, ilahi ve ezgi konserleri, semazen gösterileri, karagöz-hacivat oyunları, dini sohbetler, şiir dinletileri ve söyleşiler yapılacak. Organizasyonlara pek çok ünlü sanatçı konuk olacak.

Cebeci Şehir Parkı‘nda hergün 1000 kişiye iftar verilecek, ayrıca her mahalleye de iftar sofraları kurulacak ve ilçenin 8 ayrı noktasına kurulan çorba çeşmesi ile hergün 4.500 kişiye ücretsiz sıcak çorba, ekmek ve su hizmeti verilecek. İhtiyaç sahibi ailelere verilen destek arttırılacak.

Sultangazi’de Ramazan ayı bir başka olacak !

Yazar Hakkında:

yilmaz

1 Yorum

  • etkinliklerin hepsine katıldım hepside güzeldi.henüz 7.gün olmasına rağmen güzel geçiyor sonuna kadar gidecem daha iyi geçmesini temenni ederim….
    SULTANGAZİ BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDERİM…..

Yorum Yaz