Haberler

Sultangazi’deki Sokak Hayvanları Aç Kalmayacak!

Sultangazi Hayvan Mama Besleme

Sultangazi’deki sokak hayvanları yoğun kar yağışı sonrası soğukla ve yiyecek bulamamakla mücadele ederken belediyeden destek geldi.

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte yaşam savaşı veren sokak hayvanları için Sultangazi Belediyesi harekete geçti. Yaşam alanlarının karla kaplanması sonrası yiyecek bulamayan sokak hayvanları için çeşitli noktalara besinler bırakıldı.

Sultangazi Belediyesi Veteriner İşleri ekipleri ilçede bulunan sokak hayvanlarını beslemek için yemleme çalışmasına başladı. Veteriner ekiplerinin yaptığı sokak hayvanlarını yemleme çalışması, karın kalkmasına kadar devam edecek.

Sultangazililer de Destek Veriyor
Sultangazi’deki vatandaşlar da kendi çapında hayvanları beslemek için harekete geçti. Evlerinde yaptıkları mamaları hayvanlar için sokaklara bırakarak destek olmaya çalıştılar.

Siz de Harekete Geçin

Siz de evinizdeki malzemelerle çok ucuz bir şekilde pek çok sokak hayvanını ölümden kurtarabilirsiniz. Bir paket haşlanmış makarna içine biraz sosis ve tavuk/et bulyon ekleyerek, hayvanların rahatlıkla yiyecebileceği mamalar yapabilir ve sokak hayvanlarının yemesi için sokağınızdaki uygun yerlere bırakabilirsiniz.

Yazar Hakkında:

yilmaz

Yorum Yaz