Haberler

12 KG ALTIN ÇALINDI

İlçemizde geçen hafta gerçekleşen bir kurye soygunundan sonra dün de bir başka kurye soygunu yaşandı.

Bir kuyumcu kuryesinin önünü kesen silahlı ve kar maskeli 3 kişi, içinde 12 kilo altın bulunan otomobili gasp etti. Kuyumcu kuryesine ait otomobille ayrılan gaspçılar, aracı bir sokağa bıraktıktan sonra izini kaybettirdi.

Gasp olayı, Yunus Emre Mahallesi Adem Yavuz Caddesi üzerinde saat 12:00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre 34 FF 4842 plakalı araçla kuyumculara altın servisi yapan iki kurye, Adem Yavuz Köprüsü üzerine geldikleri sırada önleri başka bir araç tarafından kesildi. 

Araçtan inen silahlı ve kar maskeli 3 kişi, kuyumcu kuryelerini araçtan indirdikten sonra içinde 12 kilo altın bulunan otomobili alarak Karayolları Mahallesi istikametine doğru kaçtı. Olay yerine yakın olan 644 sokak üzerinde aracı terk eden gaspçılar, içinde 12 kilo altının bulunduğu çantayı yanlarına alarak kendi araçları ile bölgeden ayrıldı.


Gaspa uğrayan kuyumcu kuryelerinin haber vermesi üzerine çevrede arama yapan ekipler terk edilen aracı buldu. Araçta inceleme yapan ekipler, gasp mağduru kuryeleri de yanlarına alarak çevrede arama yaptı. Gasp olayının gerçekleştiği yere götürülen kuryeler polislere, olayın nasıl gerçekleştiği konusunda bilgi verdi.
Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Geçen haftaki diğer soygunla ilgili olarak da 5 kişi yakalanmıştı. 

(Cihan)

Yazar Hakkında:

yilmaz

Yorum Yaz