Uncategorized

AYDIN ÜNİVERSİTESİ SULTANGAZİ KAMPÜSÜ

Sultangazi’de Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi gibi bir yapının tam karşısında yıllardır duran kaba bir inşaat, bir harabe var. Üzerinde de “Aydın Üniversitesi Sultangazi Yerleşkesi” yazıyor, koskocaman.

Bu alan yıllar önce Gaziosmanpaşa Belediyesi döneminde Aydın Üniversitesi’ne 29 yıllığına tahsis edilmiş fakat bu bina ve arazinin kullanılmasına yönelik hiçbir icraat yapılmamış şimdiye kadar.

Binanın dış sıvası yok ve son derece kötü bir görüntü oluşturuyor ve Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi gibi bir yapının karşısında olması durumu olduğundan daha beter bir hale getiriyor.

Binaya daha önce imam hatip lisesi yapılma amacı ile başlanmış. Bilinmeyen bir sebeplede kaba inşaat tamamlandıktan sonra vazgeçilmiş ve daha sonra da Aydın Üniversitesi’nin kullanımına verilmiş.

Belediye başkanımız Cahit Altunay 2009 yılında kendisine sorulan bir soru üzerine “Atıl halde duran İmam-Hatip lisesi kaba inşaatı konusunda daha önce Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından bir çalışma yapıldı ve alan 29 yıllığına Aydın Üniversitesine verildi. Aydın Üniversitesi’nin bazı şartları yerine getirmemesi üzerine Belediye Meclisimizce bu şartnameyi fesh ettik.” şelinde bir cevap vermişti. Fakat 2 yılı aşkın süre geçmesine rağmen bina da bir değişiklik yok ve üzerinde Aydın Üniversitesi’nin afişi var. Binanın dışında ise neyi beklediği bilinmeyen bir bekçi de mevcut.

Sultangazi halkı artık bu binanın kötü görünümünün değiştirilmesi ve ilçe halkına faydalı bir hizmet verebilecek şekilde kullanıma açılmasını bekliyor.

Yazar Hakkında:

yilmaz

5 Yorum

  • Sultangazi'de Aydın üniverstesi yerleşkesi görmek beni çok mutlu eder.Ayrıca Sultangazide Üniverste yerleşkesinin olması Sultangazinin kalitesini yükseltir.

  • BEN BIR ORADA YASAYAN VATANDAŞ OLARAK O ATIL DURUMDAKI BINAYA GUVENLIK GETIRILMESI COK HOSUMA GITTI.ONLARIN SAYESINDE O BÖLGEDEN GECER OLDUK.DAHA ÖNCELERI TINERCI , BALICIDEN VE HIRSIZLARDAN DOLAYI COK HUZURSUZ OLUYORDUK.İNSALLAH BELEDİYE VE ÜNİVERSİTE İLE ARASINDAKI PROBLEM CÖZÜLÜRDE İLÇEMIZE BİR ÜNIVERSITE YAPİLİR.

  • Bu binanın orada yıllardır atıl durumda bulunuyor olması çok üzücü. Halbuki ilçemizde meslek lisesi eksiği var ve orası gayet tabi bir meslek lisesi olarak kullanılabilir.

Yorum Yaz