Genel

Pilates Zayıflatırmı?

Pilates İle Fit ve Zinde Bir Görünüm!

Pilatese yüzyılın akıllı antrenman sistemi deniyor. Çünkü pilates aynı anda birden çok kası çalıştırarak vücudun farklı noktalarına etki ediyor. asları güçlendirmeye, esnetmeye ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan pilatesin fazla yağları yakma gibi bir özelliği de var. Bu durum da akla hemen pilates zayıflatır mı sorusunu getiriyor.

Pilates ile zayıflamak, esnemek, bedenin sıkılaşması, uzamak ve kasların güçlenmesi anlamını taşıyor. Hem zihinsel hem de fiziksel yararları olan pilates, düzenli yapıldığında kilo verdirici bir yöntem olarak da kullanılabiliyor. Peki gerçekten pilates ile kilo vermek mümkün mü? Pilates zayıflatır mı? Pilates ile zayıflama nasıl olur? Gelin birlikte bakalım…

Pilates Kilo Vermemize Yardımcı Olur!

Pilates en başta duruşu düzelten, beden algısı oluşturan, konsantrasyonu arttıran, esneklik kazandıran, bel ve sırt ağrılarını gideren bir egzersizdir. Bunun dışında da en önemli özelliği kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Pilates kasları uzatarak çalıştırır ve bedeni sıkılaştırarak görünümünü inceltir. Pilates ile zayıflama hızlı tempoda koşu, bisiklet sürme gibi yoğun bir egzersiz programı kadar etkili olmasa da 50 dakika boyunca pilates yapmak 200 – 350 kalori yaktırır.

Pilates zayıflatır mı diyenler için düzenli egzersiz ile birlikte yapıldığında pilates hareketlerinin yoğunluğuna göre harcanan enerji, aktifleşen kaslar farklılık gösterecektir diyebiliriz. Düzenli fitness yapan ve egzersiz programına pilatesi de ekleyenler daha kolay kilo verirler.

Pilates yaparken antrenman sıklığınız ve kilonuz da etkili olacağı için diyetisyen tarafından belirlenecek bir programa uymanız daha sağlıklı olacaktır. Pilates ile zayıflama sürecinde herkes için farklı bir program belirlenmelidir.

Pilates ile zayıflama programında normalde beslenmenizi değiştirmiyorsanız ortalama 16 gün içinde 1 kilo kaybedersiniz. Ancak bu durum da düzenli pilates yapıp yapmamanıza bağlıdır. Hem beslenme alışkanlıklarınızı değiştirir hem de pilates yaparsanız zayıflamanız daha hızlı olacaktır. Pilates zayıflatır mı sorusunun cevabı kişiye göre değişmektedir. Bu nedenle pilates ile zayıflama amacınız varsa spor hocalarından bilgi alabilirsiniz.

Pilatese Ek Olarak Ne Yapılmalı? Hangi Egzersizler Kilo Verdirir?

Pilates zayıflama için yapılan, kişiyi ağır egzersizler yapmak zorunda bırakmayan bir spordur. Ancak pilates yaparak kısa sürede fark edilir bir kilo vermek istiyorsanız pilates ile zayıflama sürecinizde ek olarak haftada 4-5 kez de kardiyo egzersizi yapmanız gerekiyor. Böylece hem yap erimesini hızlandırır hem de kas hacminizi arttırabilirsiniz.

Pilates ile kilo verilir mi diyorsanız en iyi sonuç için günlük 30 dakika ya da daha fazla süre egzersiz yapın, yürüyün ya da zumba yapın. Eğer kardiyo yapmak istemiyorsanız pilates hareketlerini orta ve ileri seviye zorluklara taşımanız gerekiyor. Haftada 4-5 kez 45-50 dakika boyunca pilates yapmanız pilates ile zayıflama amacınızı karşılayacaktır.

Pilates zayıflatır mı ya da pilates ile kilo vermek için neler yapılır gibi aklınıza takılan soruları eğitmeninize sorarak size uygun bir egzersiz planı çıkarmasını isteyebilirsiniz. Pilates ile zayıflama sandığınızdan daha kolay olabilir…

Yazar Hakkında:

yilmaz

Yorum Yaz